واکنش ترامپ به انصراف اورورک: او مثل یک سگ کنار رفت!

به گزارش کتاب یار مهربان، ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا، ساعاتی پس از آن که بتو اورورک به نامزدی خود برای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سرانجام داد، او را به استهزاء گرفت.

واکنش ترامپ به انصراف اورورک: او مثل یک سگ کنار رفت!

دونالد ترامپ در واکنش به خبر انصراف اورورک گفت که او مثل یک سگ کنار رفت.

در پی تیراندازی و کشتار ماه اوت در یک مرکز خرید در شهر ال پاسوی تگزاس، زادگاه بتو اورورک، او از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ بود.

در جریان این تیراندازی شمار زیادی کشته و مجروح شدند.

بتو اورورک این حادثه را نتیجه رویکرد ضد مهاجرت ترامپ دانسته بود.

اورورک روز گذشته با انتشار پیامی در توییترش خبر کناره گیری اش را از رقابت ها بیان نمود.

به گزارش بی.بی.سی ترامپ که در یک گردهمایی در شهر توپلوو در ایالت می سی سی پی صحبت می کرد، بتو اورورک را مرد بیچاره قابل ترحم خواند.

او هچنین در این گردهمایی جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور و یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری را از نظر روانی ناقص توصیف کرد و گفت که او هم درحال ریزش است.

رئیس جمهور آمریکا پیشتر در توییتی با مسخره کردن اورورک گفته بود: اوه نه، بتو از رقابت برای ریاست جمهوری کنار کشید، هرچند که گفته بود برای این کار متولد شده، اما من این طوری فکر نمی کنم!

چند روز پیش هم ترامپ در مورد کشته شدن ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش گفت که او در جریان عملیات نیروهای نظامی آمریکا در شمال غرب سوریه مثل یک سگ مرد.

بتو اورورک که 47 سال دارد نوامبر گذشته و در جریان انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در ایالت تگزاس که پایگاه قوی و تاریخی جمهوریخواهان است برابر سناتور با سابقه تد کروز برای ورود به مجلس سنا رقابت کرد و با وجود شکست توانست در جذب آرا و یکپارچه کردن دموکرات های تگزاس بسیار پیروز عمل کند.

عملکرد او به عنوان یک نامزد دموکرات در تگزاس طی چند دهه اخیر بی سابقه ارزیابی شد و به همین علت هم بسیاری او را چهره مناسبی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 خواندند.

برخی حتی او را یک اوبامای جدید معرفی کردند. به همین علت هم ورود او به کارزارهای مقدماتی انتخابات سال آینده تا حدود زیادی قابل پیش بینی بود.

اورورک در رقابت ایالتی در تگزاس بهتر از هر دموکرات دیگری در این ایالت ظاهر شد و همین توجه ملی را به او جلب کرد.

اورورک اذعان کرده است که کارزار انتخاباتی اش بیش از این نمی تواند هزینه های حضور در این رقابت ها را تامین کند.

او کناره گیری از رقابت ها را در جهت اتحاد پیرامون یک نامزد به نفع حزب دموکرات و در راستای منافع کشور دانسته است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش ترامپ به انصراف اورورک: او مثل یک سگ کنار رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به انصراف اورورک: او مثل یک سگ کنار رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید