نوری: از باشگاه استقلال تماس نداشتم ، آرزو دارم یک روز در وطن پدرم سرمربیگری کنم

به گزارش کتاب یار مهربان، الکساندر مربی ایرانی تبار شاغل در فوتبال آلمان گفت: با تراکتور و پرسپولیس صحبت کردم و آشنا شدم، اما پیشنهاد به من نشد.همیشه آرزوی من بوده که یک روز در ایران سرمربیگری کنم.

نوری: از باشگاه استقلال تماس نداشتم ، آرزو دارم یک روز در وطن پدرم سرمربیگری کنم

به گزارش گروه ورزشی کتاب یار مهربان، الکساندر نوری مربی شاغل در فوتبال آلمان در خصوص علاقه به زبان فارسی و کشور ایران گفت: من دو رگه هستم، پدر ایرانی و مادر آلمانی دارم و تا به حال سه بار به ایران آمده ام. پدر من در رشت متولد شده و خیلی عاشق زبان فارسی و ایران هستم. باید بگویم روز های مسئله ای با کرونا داشتیم و به خاطر همین از کادر درمانی برای این همه زحمت تشکر می کنم و به آن ها خسته نباشید می گویم.

نوری در خصوص این که در تیم هرتابرلین دستیار یورگن کلینزمن بود، اما از این که جدا شد گفت: با کلینزمان خیلی دوست هستم و در این روز های کرونایی خیلی با هم صحبت کردیم. در هرتابرلین همکاری داشتیم، من کار های ورزشی را می کردم و او هم مدیریت باشگاه را انجام می داد.

وی در خصوص این که تنها مربی ایرانی تباری است که در یکی از لیگ های معتبر دنیا فعالیت داشته و آیا دیگر مربیان ایرانی می توانند در راستا او حرکت کنند، بیان نمود: حتماً، چراکه نه. مربیان ایرانی خیلی عالی با مهارت های برجسته داریم. خودم با یک تیم جوانان شروع کردم و به پرورش استعداد ها پرداختم. اکنون هم بعد از 10 سال خوشحالم در 4 لیگ حرفه ای آلمان کار کرده ام. هرتابرلین دومین تیم من در بوندس لیگا و یک تجربه فوق العاده بود.

نوری در خصوص اینکه زمانی شایعه شد باشگاه استقلال مذاکراتی را با او انجام داده، گفت: اصلاً هیچ تماسی نداشتم.

وی در خصوص این که نام او مدتی برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران مطرح شده بود و آیا تماسی برای اینکار با او گرفته شده، گفت: خیر، همیشه آرزویم این بوده که اگر موقعیت اجازه بدهد روزی در وطن پدرم کار کنم، اما اصلاً تماسی نداشته ام.

نوری در خصوص این که آیا از دیگر تیم های حاضر در لیگ ایران پیشنهادی برای کار داشته شرح داد: من با تراکتور و پرسپولیس یک بار تماس داشتم. با آن ها صحبت کردم و آشنا شدم، اما این صحبت ها عمیق و جدی نبود، یعنی پیشنهاد به من نشد.

وی در خصوص این که آیا با فوتبالیست های ایرانی ارتباط نزدیک دارد، بیان نمود: بله با وحید (هاشمیان) و مهدی (مهدوی کیا) خیلی دوست هستیم. با هم در تماسیم. برخی وقت ها در هامبورگ با فریدون زندی یکدیگر را می بینیم، می نشینیم و گپ می زنیم.

نوری در خصوص این که کشور آلمان مسابقات فوتبال را در شرایط کرونایی ادامه داد گفت: در آلمان فدراسیون کار خیلی خوبی کرد که بدون تماشاگران بازی ها را برگزار کرد. شرایط به گونه ای بود که کاری که آلمان انجام داد تمام اروپا به آن نگاه کردند. این کار فوق العاده ای بود که بدون تماشاگر بازی ها را برگزار کرد و به انتها رساند.

وی در خصوص این که برخی مقامات فوتبال آلمان معتقدند قهرمانی های بایرن در این کشور خسته کننده شده است، گفت: وقتی به لیگ های تمام اروپا نگاه می کنید می بینید یوونتوس، پاری سن ژرمن، رئال و بارسا هم همین شرایط را دارند. باشگاه هایی که پول زیاد دارند بهترین بازیکنان را می خرند و نمی توان کاری کرد.

مربی اسبق وردربرمن و هرتا برلین در پاسخ به این سؤال که در کشور آلمان چه کار می کنند که ما در ایران بتوانیم از آن الگو بگیریم و استفاده کنیم، گفت: مربیان آلمانی در آکادمی کار می کنند، می خوانند و به آن ها یاد می دهند. یک مربی 10 ماه در آکادمی حضور دارد. به او یاد می دهند چه کار کند که مثلاً وقتی کسی در آنجا مریض شد چگونه رفتار کند. به خاطر همین یاد می گیرد خیلی خوب با تیم کار کند.

نوری در مصاحبه با برنامه تهران ورزشی در خصوص این که چقدر دراگان اسکوچیچ را می شناسد و آیا بازی های تیم ملی ایران را دنبال می کند، گفت: من او را زیاد نمی شناسم، اما ما در این جا دعا می کنیم تیم ملی ایران تمام بازی های آخر خودش را ببرد و بالا بیاید. خیلی افتخار می کنم ایرانی هستم و همیشه آرزویم این بوده که اگر شرایط فراهم باشد در وطن پدرم کار کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نوری: از باشگاه استقلال تماس نداشتم ، آرزو دارم یک روز در وطن پدرم سرمربیگری کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری: از باشگاه استقلال تماس نداشتم ، آرزو دارم یک روز در وطن پدرم سرمربیگری کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید