سازمان بازرسی پاکستان شاه خاقان عباسی را نیز بازداشت کرد

به گزارش کتاب یار مهربان، سازمان بازرسی پاکستان یکی دیگر از نخست وزیران سابق این کشور را به اتهام فساد اقتصادی بازداشت کرد.

سازمان بازرسی پاکستان شاه خاقان عباسی را نیز بازداشت کرد

به گزارش دفتر منطقه ای کتاب یار مهربان به نقل از جیو تی وی، شاهد خاقان عباسی نخست وزیر سابق پاکستان و عضو ارشد حزب نواز هم با شکایت سازمان بازرسی پاکستان بازداشت شد.

گزارش ها حاکی است سازمان بازرسی پاکستان نخست وزیر سابق این کشور را به جرم فساد مالی و اختلاس در یک تفاهم نامه خرید ال ان جی از کشور قطر بازداشت نموده است.

گفته می گردد عباسی در جریان این پرونده بیش از 150 میلیارد روپیه اختلاس داشته و این مبلغ هنگفت در تفاهم نامه مفقود شده است.

دادگاه حسابرسی پاکستان با تائید ادعاهای اولیه سازمان بازرسی کشور دستور بازداشت 13 روزه عباسی را صادر کرد.

به این ترتیب نخست وزیر سابق پاکستان به مدت حدود دو هفته بازداشت خواهد بود و در این مدت باید به سوالات بازجویان پاسخ مناسبی بدهد.

شاهد خاقان عباسی در این خصوص گفت: بهتر است من را 90 روز بازداشت کنید تا فرصت کافی داشته باشم و بتوانم به سازمان بازرسی معنا و مفهوم تفاهم نامه را آموزش دهم.

به این ترتیب مبارزه با فساد مالی و مالی در پاکستان وارد یک فاز جدید می گردد چرا که علاوه بر رئیس جمهور سال های 2008تا 2013 این کشور تمام نخست وزیران سال های 2013 تا 2018 نیز یا در زندان به سر می برند یا در بازداشت هستند.

عمران خان با شعار مبارزه با فساد مالی توانست اعتماد مردم پاکستان را جلب نموده و قدرت را از آن خود کند.

وی هنوز هم مدعی است اگر مبارزه با فساد مالی در کشور افزایش پیدا کند اوضاع مالی پاکستان به شدت تغییر خواهد نمود و به زودی تبدیل به یکی از قدرت های منطقه می گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان بازرسی پاکستان شاه خاقان عباسی را نیز بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بازرسی پاکستان شاه خاقان عباسی را نیز بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید