خبرنگاران کاهش چهار میلیارد دلاری درآمد نفتی عراق طی چهار ماه

به گزارش کتاب یار مهربان، بغداد - خبرنگاران - وزارت نفت عراق اظهار داشت که این کشور طی ماه گذشته میلادی (مه) حدود 2 میلیارد و 91 میلیون دلار درآمد نفتی داشته است؛ این در حالی است که درآمد نفتی عراق در ماه ژانویه (چهار ماه قبل از آن) 6 میلیارد و 163 میلیون دلار بوده است.

خبرنگاران کاهش چهار میلیارد دلاری درآمد نفتی عراق طی چهار ماه

شرکت بازاریابی و فروش نفت موسوم به سومو وابسته به وزارت نفت عراق روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام نموده است که درآمدهای عراق از فروش نفت در ماه مه گذشته 2 میلیارد و 91 میلیون و 811 هزار دلار بوده است.

این شرکت اضافه نموده است که عراق در طول این مدت 99 میلیون و 585 هزار و 283 بشکه نفت خام صادر نموده که معادل بیش از سه میلیون و 300 هزار بشکه در روز است.

این درحالی است که این شرکت در ماه مه سال گذشته (2019) معادل بیش از 110 میلیون بشکه به ارزش درآمدی بیش از هفت میلیارد و 329 میلیون دلار صادر نموده بود.

در حالی که میانگین هر بشکه نفت در مدت مشابه سال گذشته 61.190 دلار بود در ماه مه سال جاری با کاهش کم سابقه ناشی از کاهش جهانی قیمت نفت معادل 21 دلار بوده است.

درآمدهای نفتی عراق در طول پنج ماه گذشته در نتیجه کاهش جهانی قیمت های نفت، فرایند نزولی داشته است.

طبق این آمارها، درآمدهای نفت عراق در ماه ژانویه شش میلیارد و 163 میلیون، ماه فوریه پنج میلیارد و 53 میلیون دلار، ماه مارس دو میلیارد و 989 میلیون دلار و ماه آوریل یک میلیارد و 423 میلیون دلار بوده است.

بسیاری از کارشناسان مالی در عراق از تبعات کاهش شدید قیمت های جهانی نفت بر اوضاع مالی کشورشان ابراز نگرانی نموده و دولت مصطفی الکاظمی اخیرا ناچار شده در برابر این بحران مالی، تدابیر ریاضتی از جمله کاهش حقوق کارکنان دولتی را در پیش گیرد که با اعتراضاتی در داخل عراق روبرو شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کاهش چهار میلیارد دلاری درآمد نفتی عراق طی چهار ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش چهار میلیارد دلاری درآمد نفتی عراق طی چهار ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید