انهدام پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط انصارالله یمن

به گزارش کتاب یار مهربان، خبرنگاران آنلاین:جنبش انصارالله یمن از سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی از نوع ام کیو 9 در حریم هوایی استان ذمار واقع در جنوب صنعاء اطلاع داد.

انهدام پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط انصارالله یمن

به گزارش ایسنا به نقل از المسیره، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نظامی جنبش انصارالله یمن توضیح داد: پدافند هوایی ارتش و کمیته های مردمی یمن (وابسته به انصارالله) پیروز شدند یک فروند پهپاد آمریکایی از نوع ام کیو 9 را در حین پرواز بر فراز آسمان استان ذمار واقع در جنوب صنعاء با شلیک موشکی با دقت بالا رهگیری و سرنگون نمایند.

این پهپاد از بزرگ ترین و جدیدترین مدل های پهپادهای جنگنده با تکنولوژی بالا بود. این پهپاد فراوری شرکت ژنرال اتومیکس آمریکاست و از سوی نیروهای هوایی آمریکا و انگلیس در هدف قرار دادن مناطقی در افغانستان مورد استفاده قرار گرفته است.

سخنگوی ارتش وابسته به جنبش انصارالله یمن همچنین اظهار داشت: موشکی که پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد، ساخت داخل است و به زودی در یک نشست خبری از آن رونمایی می گردد.

یحیی سریع همچنین مطرح کرد: ما به متجاوزان ائتلاف عربی به رهبری عربستان اعلام می کنیم که وقتی به فکر نفوذ به حریم هوایی یمن می افتند باید هزاران بار در محاسبات خود تجدیدنظر نمایند و آسمان یمن مانند گذشته به روی متجاوزان باز نیست و روزهای آینده شاهد اقدام های غافلگیرنماینده بزرگ تری خواهد بود.

ائتلاف عربی تحت امر عربستان در 26 مارس 2015 برای حمایت از منصور هادی، رئیس جمهور دولت مستعفی یمن عملیات نظامی در یمن را شروع کرد.

یمن به دلیل حملات متعدد این ائتلاف از شدیدترین بحران انسانی در دنیا رنج می برد و بر اساس آمار سازمان ملل 22 میلیون تن از شهروندان یمنی که حدود 75 درصد از ساکنان این کشور را تشکیل می دهند، به انواع یاری ها و حمایت های انسانی احتیاج دارند. جنگ یمن صدها کشته و زخمی های زیادی بر جای گذاشته و این کشور را به سمت قحطی و گرسنگی پیش برده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "انهدام پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط انصارالله یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط انصارالله یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید