آخرین آمار کرونا در تهران

به گزارش کتاب یار مهربان، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با ابراز نگرانی نسبت به افزایش آمار مبتلایان کرونا در استان از افزایش 8 و نیم درصدی بستری مراجعان سرپایی مراکز بهداشتی و درمانی به علت کرونا اطلاع داد.

آخرین آمار کرونا در تهران

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امروز دوشنبه دکتر علیرضا زالی در یک گفت وگوی تلویزیونی با اشاره به افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان در کلانشهر تهران گفت: در 24 ساعت گذشته تعداد افرادی که در مراکز درمانی استان به عنوان مبتلایان جدید بستری شده اند به 534 بیمار می رسد که نسبت به روزهای گذشته یکی از بالاترین آمارهای اعلامی است.

وی افزود: در این مدت 84 بیمار نیز در بخش های مراقبت های ویژه مراکز درمانی بستری شده اند و از کسانی که به بخش های بهداشتی و درمانی به شکل سرپایی مراجعه نموده اند هشت و نیم درصد احتیاج به بستری داشته اند.

دکتر زالی تعداد بیماران ترخیص شده را 420 نفر مطرح کرد و گفت: این آمار در تهران نشانگر افزایش تعداد مبتلایان است و شرایط در استان تهران کماکان نگران کننده، بی ثبات و ناپایدار است.

وی درباره شرایط بیمارستان های استان شرح داد: طبیعتا بیمارستان ها در آمادگی کامل به سر می برند اما اگر تعداد بیمارانی که احتیاج به بستری دارند به شدت زیاد گردد مسلما ظرفیت بیمارستان ها با محدودیت رو به رو می گردد.

دکتر زالی یادآور شد: تا کنون با کوشش همکاران بخش های بهداشتی و درمانی کوشش شده است تا یک توازن منطقی بین میزان ابتلا و ظرفیت بیمارستان ها برقرار گردد اما با افزایش آمار ممکن است شرایط متفاوت گردد.

وی افزود: در حال حاضر شرایط جدیدی را تجربه می کنیم زیرا هم تعداد مبتلایان افزایش یافته و هم گروه های سنی متفاوتی دچار این بیماری شده اند.

دکتر زالی افزود: با جلساتی که با معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار شده است پروتکل واحدی برای افزایش استفاده از ظرفیت سایر نهادها طراحی شده است اما کماکان مردم باید هوشیار باشند که هرچقدر هم تعداد تخت ها افزایش یابد با یک کمبود نسبی تخت ممکن است روبرو شویم.

وی با بیان اینکه هنوز بررسی دقیقی درباره میزان استفاده از ماسک توسط شهروندان انجام نشده است، گفت: همکاران ما در سطح شهر در حال ارزیابی میزان استفاده از ماسک هستند اما مطالعات اولیه حاکی از آن است که پس از پیمان رسمی روز گذشته اقبال بیشتری نسبت به استفاده از ماسک به ویژه در محیط های اجتماعی دیده شده است.

وی ادامه داد: طبیعتاً این موضوع به همراهی شهروندان مرتبط است و نکته مهم استمرار و ادامه فاصله گذاری اجتماعی است.

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران یادآور شد: در بحث فاصله گذاری اجتماعی اگرچه در روزهای آغازین میزان رعایت به 69 درصد رسیده بود تدریجاً به دلیل عدم رعایت پروتکل ها این میزان به 11 درصد تقلیل یافت.

وی ادامه داد: درباره ماسک نیز این راهبرد زمانی نتیجه بخش می گردد که استفاده از ماسک استمرار یابد و به عنوان یک رفتار عمومی برای کاهش خطر مورد توجه قرار داشته باشد.

دکتر زالی تاکید نمود: ما چاره ای جز استفاده از ماسک نداریم زیرا عدم استفاده از آن می تواند به شدت احتمال ابتلا را افزایش دهد.

وی با اشاره به نتایج یک مقاله علمی بین المللی اظهار کرد: یکی از مهم ترین محل های انتقال کرونا مکانهای مسقف است و با توجه به فصل گرما یکی از توصیه های جدی ما به افراد حضور بیشتر در فضاهای باز نسبت به مکانهای مسقف است.

دکتر زالی تاکید نمود: البته باید بدانیم زدن ماسک تمامی مسئله را حل نمی کند بلکه ممکن است در افراد یک ایمنی کاذب نیز ایجاد کند.

وی در پایان یادآور شد: ماسک فقط یک بخش از راهبرد حفاظتی در برابر ویروس است و شست و شوی دستها و اجتناب از تماس با افراد مبتلا و جلوگیری از حضور افراد آلوده و افراد دارای علائمی همچون سرفه و تنگی نفس در اجتماع همچنان باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: فرارو

به "آخرین آمار کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید